"Tej nocy 2,3 mln dzieci położy się do łóżka bez posiłku i to nie na ich własne życzenie, ani nasze…  Wspólnie możemy zmienić ich los”

W dniach 20-30 sierpnia br. 255 szefów kuchni z 46 krajów Europy, obu Ameryk, Afryki, Azji i Australii po raz trzeci połączy siły i zawodowe umiejętności w szczytnym celu walki z głodem na świecie, a wszystko w ramach III edycji World Chefs Tour Against Hunger 2011.
W ciągu intensywnych 9 dni  na terenie 5 miast RPA odbywać się  będą pokazy kulinarne i bankiety w ramach NATIONAL  FOOD FESTIVAL,  których celem będzie licytowanie  narodowych  dań  każdej z drużyn, a pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup żywności dla głodujących dzieci w Afryce.
Polskę reprezentować będzie 5 osobowa drużyna profesjonalistów branży gastronomicznej:
1.    Joanna Ochniak – Manager
2.    Marcin Budynek – Senior Chef
3.    Paweł Mieszała – Pastry Chef
4.    Przemysław Kaczor – Chef
5.    Marcin Komsta – Chef
Patronem akcji jest dr Bill Gallagher -  Prezes  Honorowy Światowego Stowarzyszenia Społeczności Kucharskiej (WACS) oraz Stowarzyszenie Szefów Kuchni Południowej Afryki (SACA).


Dr Bill Gallagher to nieprzeciętna osobowość, prawdziwy autorytet i przyjaciel kucharzy. Z wykształcenia szef kuchni, obecnie poruszający się na wózku inwalidzkim, jednak potrafiący już po raz trzeci zjednoczyć społeczność kucharską, by wspólnie pomóc tym najbardziej poszkodowanym przez los – GŁODUJĄCYM.
W poprzednich dwóch akcjach w 1993 i 2003 roku udało się łącznie zebrać ponad 2 mln Rand , w tym roku walczyć będziemy o 4 mln Rand, co pozwoli na wyżywienie 3 000 dzieci w okresie kolejnych 5 lat!
MY drużyna z Polski - mamy szansę dorzucić swoją cegiełkę w tej wspaniałej inicjatywie, pod którą podpisujemy się całym sercem. Oddajemy serce, umiejętności zawodowe i pełne zaangażowanie, aby godnie reprezentować nasz kraj. Pragniemy popularyzować akcję wśród polskiego społeczeństwa, zwłaszcza wśród koleżanek i kolegów z branży. Mamy nadzieję, że informacja o naszym udziale dotrze do środowisk polonijnych w RPA, które włączą się w akcję WALKI Z GŁODEM poprzez zakup serwowanych przez nas dań w ramach Światowego Festiwalu Kulinarnego odbywającego się w dniach 24- 27 sierpnia w Hyde Park Shopping Centre oraz w hotelu OR Tambo Intercontinental w Johannesburgu - mówi Joanna Ochniak - manager WCTAH 2011 Polish Chefs Team.Znajdziesz nas na:
Na Profilu Facebook  World Chefs Tour Against Hunger 2011 – POLISH CHEFS TEAM
Oficjalnej stronie internetowej: http://worldchefstour.co.za/


W spocie zapraszającym do udziału w inicjatywie:

Naszymi patronami akcji są: Papaja.pl, Morliny, SAGA, Unifine