W maju przyszedł czas na nagrody, z satysfakcją więc udałem się do Poznania, gdzie w hotelu Sheraton po raz ósmy wręczano prestiżowe nagrody Hermesa, które przyznaje „Poradnik Restauratora".
W tym roku kapituła konkursu w składzie: Tadeusz Olszański (publicysta, dziennikarz, krytyk kulinarny, autor licznych książek), Joanna Ochniak (ekspert w dziedzinie marketingu i dotacji unijnych w branży HoReCa, przewodnicząca Komitetu Kobiet w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni WACS) i Edyta Czerwińska (Redaktor Naczelna „Poradnika Restauratora"), zauważyła również moją skromną osobę, przyznając mi Hermesa w kategorii Osobowość Kulinarna.
Członkowie kapituły docenili moją dotychczasową pracę na rzecz promocji kuchni polskiej, kuchni regionalnej i zdrowego żywienia, a także działalność charytatywną.
Odbierając nagrodę z rąk Pani Edyty Czerwińskiej, podziękowałem kapitule za statuetkę, która jest dla mnie uhonorowaniem mojej ciężkiej pracy. Cieszę się, że zostałem dostrzeżony, pomimo iż na co dzień działam w tak odległym zakątku kraju, czyli Augustowie na Podlasiu. To dowód na to, że nawet w takich miejscach można z powodzeniem kreować nowe dania współpracując z młodzieżą i przede wszystkim propagować zdrową żywność i kuchnię regionalną. Oczywiście odbywa się to także dzięki przychylności takich osób, jak Prezes Hotelu Warszawa Andrzej Burkiewicz czy Burmistrz Miasta Augustowa Kazimierz Kożuchowski. Chciałbym przy okazji podziękować też Marcinowi Markowskiemu, bo to on 16 lat temu ukształtował moją drogę kulinarną.
Już dziś mogę powiedzieć, że nagroda dała mi dodatkowy zastrzyk energii, który zamierzam w sposób konstruktywny spożytkować, działając czynnie na rzecz polskiej gastronomii. Teraz jestem pewny, że dobrze wykonana praca może przynieść niebywałą radość.
Podczas gali wręczono również Hermesy w pozostałych kategoriach, otrzymali je:
Kategoria: Restauracja Hotelowa -Hotel Crocus w Zakopanem
Kategoria: Najlepsza Restauracja Ogólnopolska - Gothic Cafe and Restaurant w Malborku
Kategoria: Restauracja w Regionie Vine Bridge z Poznania
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję!
Po części oficjalnej odbył się uroczysty bankiet, atrakcją wieczoru był koncert Kasi Kowalskiej.